نشانه‌هایی که دروغگو را لو می‌دهد !

 

آیا می‌دانستید تمام مردم جهان به طور میانگین روزی دو مرتبه دروغ می‌گویند؟ برخی افراد دروغگوهای خوبی نیستند و زود لو می‌روند اما برخی دیگر دروغگوهای قهاری هستند.

آیا دوست دارید بدانید طرف مقابل‌تان در یک رابطه دروغ می‌گوید یا راست؟ به این
۷ نشانه دقت کنید:

 

۱- استرس و عرق کردن: شناخته‌ترین نشانه‌هایی که می‌تواند یک فرد دروغگو را لو دهد، عرق کردن و استرس اوست. زمانی که ما دروغ می‌گوییم همیشه می‌ترسیم لو برویم. به همین دلیل دچار استرس می‌شویم و استرس با افزایش ضربان قلب و عرق کردن همراه است. اما این موضوع در رابطه با همه مردم صادق نیست. برخی افراد به دروغگویی عادت دارند و دچار استرس نمی‌شوند!

 

۲- صدای خیلی زیر یا خیلی بم: روان‌شناسان معتقدند صدا علامت خوبی برای شناسایی دروغگو است. چرا؟ در واقع این ما نیستیم که صدا را کنترل می‌کنیم. مغز بر اساس احساساتی که داریم آن را به شکل اتوماتیک تنظیم می‌کند. وقتی دروغ می‌گوییم، می‌ترسیم رسوا شویم. به همین علت معمولا تن صدا تغییر می‌کند و خیلی زیر یا خیلی بم می‌شود.

 

۳- سخنان ضد و نقیض: دروغگوها به دلیل ترس از رسوا و شرمگین شدن تعادل احساسی درستی ندانسته و حتی حرف‌های آنها کم و بیش ضد و نقیض است. برای آنکه مطمئن شوید یک فرد دروغ می‌گوید از او بخواهید دقیقا حرفی را که در یک موقعیت خاص زده برای شما در مواقع مختلف تکرار کند، حتی سوالات متفاوت و مدام در مورد همان مساله می‌تواند ثبات فکری دروغگو را بر هم بریزد .

 

۴-میمیک‌های غیرمعمول: پلک زدن‌های مداوم، مالیدن پلک، نگاه‌های مبهم… همگی اینها نشانه میمیک صورت یک فرد حین دروغ گفتن است. صورت دقیقا احساساتی را که داریم نشان می‌دهد و کنترل عمقی آنها کمی سخت است. اگر فردی میمیک غیرطبیعی و غیرمعمول دارد و حین صحبت با شما دچار تیک خاصی مثل مالیدن پلک می‌شود، می‌توانید به حرف‌های او شک کنید.

 

۵-ژست‌های مخصوص: سرفه کردن درون مشت، بالا بردن دست روی سر و عقب بردن بالاتنه موقع حرف زدن از جمله ژست‌های آدم‌های دروغگو است. البته باید مراقب هم بود. برخی دروغگوها برای آنکه احساسات‌شان نمایان نشود حین حرف زدن کاملا خنثی عمل می‌کنند.

 

۶- حرف زدن بدون جزئیات: دروغگوها معمولا در صحبت کردن وسواس به خرج نمی‌دهند و همه مسایل را رو نمی‌کنند. اگر شما حین صحبت‌ها از فردی بخواهید با دقت بیشتری مسایل را برای شما بیان کند و به عبارتی وسواسی‌تر از او سوال کنید، معمولا دروغگو چون حافظه خوبی ندارد و در دور بعد قادر به بیان همان جواب‌ها نیست. در نهایت می‌توانید از زبان او این جملات را بشنوید “به من اعتماد نداری؟” اگر فردی واقعا دروغگو نباشد، خیلی سریع از کوره درنمی‌رود و برای بار دوم هم به برخی سوالات شما پاسخ می‌دهد.


۷- احساسات اغراق‌آمیز: وقتی فردی فقط با دهان می‌خندد یعنی یا می‌خواهد رعایت ادب کرده باشد یا دروغگوی ماهری است. یک لبخند صادقانه همراه با عقب رفتن لب‌ها و چین خوردن پلک‌ها در سمت خارج همراه است. یک دروغگو معمولا تنها با دهان می‌خندد تا احساسات درونی خود را مخفی کند.

/ 40 نظر / 10 بازدید
نمایش نظرات قبلی
ronika

[گل] [گل][گل] [گل][گل][گل] [گل][گل][گل][گل] [گل][گل][گل][گل][گل] [گل][گل][گل][گل][گل][گل] [گل][گل][گل][گل][گل] [گل][گل][گل][گل] [گل][گل][گل] [گل][گل] [گل]

ronika

salam kamal jan khubi duste man?salamati? mer30 az hozure sabz va hamishegit va sharmande az in ke kami ba takhir omadam webet

ronika

modati ro safar budam baraye hamin... webe jazabo khondani dari tabrik migam .chanta az postato khundam shad bashi o sabzo paydar golam... felan

ronika

[گل] [گل][گل] [گل][گل][گل] [گل][گل][گل][گل] [گل][گل][گل][گل][گل] [گل][گل][گل][گل][گل][گل] [گل][گل][گل][گل][گل] [گل][گل][گل][گل] [گل][گل][گل] [گل][گل] [گل]

ronika

[گل] [گل][گل] [گل][گل][گل] [گل][گل][گل][گل] [گل][گل][گل][گل][گل] [گل][گل][گل][گل][گل][گل] [گل][گل][گل][گل][گل] [گل][گل][گل][گل] [گل][گل][گل] [گل][گل] [گل]

الهام!

سلام ممنونم از اينكه هر وقت ميتوني سر ميزني!![مغرور] ولي اومدنت به نت كمتر شده ها فعلاني

وصال

زندگی خوردن و خوابیدن نیست انتظار و هوس و دیدن و نادیدن نیست. زندگی چون گل سرخی است پر از خار و پر از برگ و پر از عطر لطیف. یادمان باشد اگر گل چیدیم عطر و برگ و گل و خار همه همسایه دیوار به دیوار همند. سلام آپم.

پرستار کوچولو سالی

سلام دوست من خوب. دیدی اومدم ببخشید دیر اومدم. یکم وقتم کمه برای بودنم در این دنیا موضوعاتی که بهش اشاره کردی جالبه شاید با خوندن اینها بشه خیلی ظواهر را درست کرد یا اینکه بشه خیلی دروغ ها رو شناخت یا مشخص کرد ولی به دنبال چی باید بگردیم توی دروغ و دروغگو چی بشه که بفهمیم یک چیز دروغه دنبال چی باید باشیم؟ نمی دونم. شاید اینکه واسم مهم اینه که خودم چطور زندگی کنم و سالم نگاه کنم کافیه دوست من. از اینکه سعی کردی فرهنگ ایرانی را حفظ کنی خوشحالم از اینکه تونستی ادبیات پارسی را یاد بگیری خوشحالم ایرانی بودن به تنها وارد شدن نام ایرانی در شناسنامه نیست مهم اینه که بدونیم چرا فردوسی چنین خواند و سعی و حافظ برای کی نغمه سر دادن مهم اینه بدونیم برای چی مسلمانیم همیشه شاد باشی و خوشبخت خوشحالم دوست قدیمی من محسوب میشین دوستی که نیاز به هیچ چیز نداره جز احساس خدا شادی رو به زندگیتون هدیه بده در همه حال یا حق[گل]